العنوان: طهران. شارع أحمد قصير (بوخارست) ، ساحة الأرجنتين ، مستشفى باستورنو
الثلاثاء, يونيو 4, 2024

انواع مختلف بیل مکانیکی، اندازه ها و اهداف توضیح داده شده در سال 2021

بیل مکانیکی تجهیزات سنگین ساختمانی متشکل از یک بوم، بازو، سطل و کابین بر روی یک روبنای چرخان در بالای یک زیرانداز با ریل یا چرخ است. این ماشین ها عمدتاً برای اهداف حفاری و همچنین کارهای مختلف بلند کردن و حمل در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

بیل مکانیکی تجهیزات سنگین ساختمانی متشکل از یک بوم، بازو، سطل و کابین بر روی یک روبنای چرخان در بالای یک زیرانداز با ریل یا چرخ است.

این ماشین ها عمدتاً برای اهداف حفاری و همچنین کارهای مختلف بلند کردن و حمل در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

بیل مکانیکی همراه با ابزارهای ویژه ای مانند بریکرهای هیدرولیک، برش، قیچی، چنگال، کوپلر و غیره در پایان تنظیمات مختلف بوم و بازو، می تواند طیف وسیع تری از کارها را انجام دهد.

اندازه آنها بسته به اینکه برای چه از آنها استفاده می کنید و هدف شما از جمله بهره وری، کارایی سوخت و اهداف چند منظوره متفاوت است. هر اندازه هدف خاص خود را دارد و برخی از آنها بسیار تخصصی هستند.

در این مقاله قصد داریم کمی بیشتر به انواع مختلف بیل مکانیکی و اهداف مربوط به آنها بپردازیم .

انواع بیل مکانیکی

1. بیل مکانیکی زنجیری

آنها همچنین به عنوان بیل مکانیکی همه منظوره شناخته می شوند ، دارای سطل، بوم و بازو در جلوی دستگاه هستند. این نوع در اندازه های مختلف موجود است. این یک بیل مکانیکی همه جانبه است که به این معنی است که می توان از آن برای حفر مکان ها، تخریب سازه ها و سطوح، انجام ترانشه برداری و بلند کردن اجسام سنگین استفاده کرد.

2. بیل مکانیکی چرخ دار

بیل مکانیکی چرخ دار بیل مکانیکی همه منظوره است. تفاوت اصلی این است که به جای دویدن در مسیر، روی چرخ می دوند. مزیت بیل مکانیکی چرخ دار این است که می توان آن را از یک محل کار به محل دیگر راند حتی در جاده، در حالی که بیل مکانیکی خزنده که روی ریل کار می کنند معمولاً برای سفرهای طولانی بر روی یک تریلر حمل می شوند. این روش بسیار راحت تر است و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه بیشتری برای شرکت می شود.

3. بیل مکانیکی با شعاع نوسان کوتاه

این یک تغییر دیگر در یک بیل مکانیکی همه منظوره است، با همان سطح کارایی و استفاده، اما روبنا با شعاع نوسان کوتاه، که مزایای زیادی را در مناطق شهری و محدود ارائه می دهد. هر دو نوع خزنده و چرخدار موجود هستند.

4. بیل مکانیکی دوربرد

بیل مکانیکی های دوربرد آخرین بیل مکانیکی همه منظوره در سری ما هستند. این ماشین‌ها دارای بوم و بازوی گسترده‌ای هستند که برای کارهایی که دسترسی به آن‌ها بسیار دور از ماشین است، مانند حفاری زیر آب، ترانشه‌برداری عمیق، و محل لوله‌های تاسیسات در عمقی که در برابر دمای انجماد مقاومت می‌کنند، برد طولانی‌تری دارند.

5. بکهو لودر

ماشین دیگری که معمولاً در سایت های ساختمانی مشاهده می کنید، بیل بکهو لودر است. همچنین اغلب برای محوطه سازی و معدن استفاده می شود. یک سطل یا تیغه بزرگ به جلوی دستگاه و یک بوم، بازو و سطل در پشت وصل شده است. سطل یا تیغه بکهو لودر برای تراز کردن یا فشار دادن سطوح با مایل ها مواد مانند خاک استفاده می شود. بوم و بازوی پشتی همان هدف یک بیل مکانیکی همه منظوره را دارد، اما به جای اینکه بتواند 360 درجه بچرخد، فقط حدود 205 درجه می چرخد.

نوع ابزار اتصال بیل مکانیکی

قبل از شناسایی اندازه های مختلف بیل مکانیکی، ابتدا باید ابزارهای مختلف اتصال را بشناسیم.

ابزارهای اتصال با بیل مکانیکی برای به حداکثر رساندن عملکرد و بهره برداری بسته به نوع کاری که باید انجام شود استفاده می شود.

سطل

این رایج ترین ابزار برای بیل مکانیکی است. انواع مختلف سطل ها اهداف مختلفی دارند: یک سطل باریک معمولاً برای حفاری استفاده می شود، در حالی که سطل های پهن یا صاف برای برداشتن یا حمل اشیا ایده آل هستند.

شست

این اتصال ظرفیت سطل بیل مکانیکی را افزایش می دهد. انگشتان شست در حین حفاری اجسام بزرگتر به ایمن و تقویت چنگال کمک می کند.

مارپیچ

این ضمیمه معمولا در محوطه سازی و ساخت و ساز استفاده می شود. مارپیچ ها توسط تیغه های مارپیچ هیدرولیک پشتیبانی می شوند و به بیل مکانیکی اجازه می دهند تا سوراخ ها را سریعتر و راحت تر حفر کند.

شکن هیدرولیک

اتصالات شکن هیدرولیک (همچنین به عنوان چکش شناخته می شود) برای شکستن یا تخریب سازه ها، روسازی ها یا سایر سطوح جامد استفاده می شود. این می تواند برای تخریب سریعتر استفاده شود.

قیچی

قیچی ابزاری ایده‌آل برای تخریب ساختمان‌ها و سازه‌های فولادی و همچنین برای کاربردهای ضایعات و بازیافت مانند برش تیرهای فلزی، ورق‌ها و سیم‌ها است.

کوپلر سریع هیدرولیک

برای کارایی از کوپلرهای سریع هیدرولیک استفاده می شود. این ضمیمه بیل مکانیکی را قادر می سازد تا بدون کمک خدمه برای تغییر دستی آن، از یک ابزار به ابزار دیگر سوئیچ کند.

چاک دهنده

مشابه بریکر هیدرولیک، این کار تخریب سازه ها را سرعت می بخشد. چاک دهنده ها چیزی هستند که می توانید برای پاره کردن مواد قوی استفاده کنید. این ضمیمه در همه شرایط قابل استفاده است. حتی می توان از آن برای پاره کردن سطوح یخ زده استفاده کرد.

چرخاننده شیب

چرخاننده های کج به طور سنتی فقط در کشورهای شمال اروپا مورد استفاده قرار می گرفتند اما اکنون در سطح جهانی محبوب شده اند. این یک اتصال بین انتهای بازو و ابزار اتصال است که آن را قادر می‌سازد تا 360 درجه بچرخد و 45- درجه شیب داشته باشد. یک تابع گریپ نیز گنجانده شده است. این بیل مکانیکی را قادر می سازد تا طیف وسیعی از وظایف را در شرایط مختلف انجام دهد.

اکنون که انواع مختلف و ابزارهای اتصال بیل مکانیکی را مورد بحث قرار دادیم، بیایید اندازه های مختلف بیل مکانیکی و کاربرد آنها را شناسایی کنیم.

طبقه بندی اندازه بیل مکانیکی

1. بیل مکانیکی فشرده – اندازه کوچک / میدی

بیل مکانیکی فشرده که به عنوان مینی بیل مکانیکی نیز شناخته می شود ، معمولاً برای پروژه هایی در مناطق تنگ یا کوچک استفاده می شود. این ماشین ها می توانند در فضاهای کوچک حرکت کنند و برای پروژه های محوطه سازی مانند حفر چاله برای درختان عالی هستند. آنها چرخش دم کمی دارند و همین امر باعث می شود این دستگاه به راحتی در اطراف ساختمان ها یا سازه ها مانور دهد. بیل مکانیکی فشرده برای حفاری دقیق مناسب هستند.

مینی بیل مکانیکی – با وزن کمتر از پنج تن، حمل و نقل آنها بسیار آسان تر است، به سوخت کمتری برای کامیون یا تریلر نیاز دارند، و از آنجایی که سبک تر و کوچکتر هستند، می توانند در زمین های نرم تر بدون پاره شدن زمین یا آسیب رساندن به روسازی ها استفاده شوند. . اینها ممکن است به اندازه بیل مکانیکی های استاندارد قدرتمند نباشند، اما برای پروژه های کوچکتر که به مقدار کمی بلند کردن یا حمل و نقل و دقت بیشتر نیاز دارند، بسیار راحت تر هستند.
بیل مکانیکی – اینها معمولاً بین پنج تا ده تن متریک وزن دارند. تفاوت بیل مکانیکی و میدی در قدرت و ظرفیت آن است. یک بیل مکانیکی میدی در مقایسه با مینی بیل مکانیکی از هر دو کمی بیشتر است.

2. بیل مکانیکی همه منظوره – متوسط

این رایج ترین اندازه یک بیل مکانیکی است. اکثر بیل مکانیکی های متوسط ​​برای هر کاری مناسب هستند و معمولا از هر نوع ابزار اتصال پشتیبانی می کنند. آنها ماشین های قدرتمندی هستند که برای بلند کردن یا حمل مواد بزرگ برای هر پروژه کافی است.

با وزنی بین پنج تا بیست و پنج تن متریک، مانور دادن آنها همچنان آسان است، اما می تواند به زمین نرم یا پروژه های از قبل به پایان رسیده آسیب برساند. بسته به اندازه، برخی از بیل مکانیکی های همه منظوره نیز ممکن است هنگام استفاده در مناطق محدود به دلیل چرخش دم دچار مشکل شوند. اینها معمولاً بین ده تا بیست و پنج تن متریک وزن دارند. بیل مکانیکی متوسط ​​معمولا در اکثر سایت های ساختمانی استفاده می شود.

3. بیل مکانیکی همه منظوره – بزرگ

بیل مکانیکی های بزرگ ماشین های سنگینی هستند که برای پروژه هایی که نیاز به قدرت زیاد و ظرفیت حمل و نقل بیشتری دارند مناسب هستند. آنها اغلب در سایت های ساختمانی تجاری و پروژه های تخریب بزرگ مانند مراکز خرید و ساختمان های بزرگ استفاده می شوند.

با وزن بیش از بیست و پنج تن متریک، برخورد با بیل‌های بزرگ در حمل و نقل و ذخیره‌سازی دشوار است، اما اگر معمولاً پروژه‌های بزرگی دارید که نیاز به باربری سنگین دارند یا پروژه‌های تخریب بزرگ دارند، این اندازه مناسب‌ترین اندازه برای حمل و نقل است. شما استفاده کنید

این مواردی است که باید قبل از خرید بیل مکانیکی در نظر بگیرید. هر اندازه و نوع بیل مکانیکی دارای هدف خاص خود و همچنین ابزارهای اتصال است. چه در پروژه های محوطه سازی، حمل و نقل یا ساخت و ساز، این راهنمای کامل به شما کمک می کند تا بتوانید نوع بیل مکانیکی را برای پروژه های آینده خود شناسایی کنید.

در این مقاله به بررسی انواع بیل مکانیکی پرداختیم که نماینده رسمی ولوو در ایران شرکت سایان راه معدن می باشد این شرکت لوازم یدکی بیل مکانیکی ولوو را تامین می کند